• Producent: Techland
  • Kategoria: Gry PlayStation4
  • PEGI (wiek gracza): 18+
  • Gatunek: akcja
  • Wersja językowa: polska

Wersja językowa: polska (napisy)

Wydanie: EU

Nośnik: Bluray


Dead Island Definitive Collection to wyjątkowy pakiet gier FPP spod znaku zombie, skierowany przede wszystkim do miłośników tego typu klimatów. Pakiet posiada zremasterowane wersje gier Dead Island i Dead Island Riptide. Rodzajem bonusu jest minigra Dead Island Retro Revenge, nawiązująca tematycznie do pozostałych.

Za tytuły odpowiada studio Techland, znane pomiędzy innymi dzięki Call Of Juarez, czy Sniper Elite.

W pierwszej z gier uczestnik rozgrywki wciela się w rolę mężczyzny, który jako ocalały z katastrofy lotniczej, niespodziewanie trafia na tajemniczą tropikalną wyspę Banoi, dotkniętą zabójczą epidemią. W jej wyniku ludzie zmieniają się w zombie, proces ten jest nieodwracalny i, co gorsza, nieumarli atakują zdrowych i zakażają ich śmiertelną przypadłością.

Rozgrywka polega przede wszystkim na eliminowaniu zombich za pomocą wszelkich przystępnych środków. Silnik Chrome w wersji 6 pozwolił twórcom na zaoferowanie płynnej, wciągającej rozgrywki, prowadzonej na rozległych, malowniczych terenach kontrastujących wyglądem z ohydnymi nieumarłymi. Odrażające detale wyglądu zombiaków powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających amatorów potężnych wrażeń.

Dead Island Riptide stanowi kontynuację wątków fabularnych zawartych w Dead Island, co jest próbą ponowienia przez twórców komercyjnego sukcesu, jaki osiągnęła pierwsza część linii. W Riptide znalazły się poprawnie znane, sprawdzone rozwiązania, jak i kilka ciekawych nowości. Nadzieje związane z udanym opuszczeniem wyspy przy pomocy helikoptera błyskawicznie zostają rozwiane, ponieważ maszyna zmuszona jest awaryjnie lądować na maleńkiej wysepce Palanai, a ta niestety również zasiedlona jest poprzez zombie.

Ponieważ Dead Island od Dead Island Riptide dzieliło kilka lat, druga z gier pierwotnie mogła pochwalić się nieco bardziej dopracowanymi teksturami. W edycji Definitive Collection uczyniono sporo, żeby różnice w szacie graficznej zniwelować, a gry ujednolicić.

Wciągająca kampania dla pojedynczego gracza zezwala na wcielenie się w 1 z 4 postaci, a dopracowany tryb kooperacji, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej części gry, stanowi potężny atut gry. Szerokie wrażenie robią intensywnie zmieniające się warunki pogodowe i zmieniające się pory doby, które zostały dokładnie odwzorowane.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Gry PlayStation4